Menu

Szamanka od Zwierząt i Roślin

magia we współczesnym świecie

Modlitwa do Pszczoły

szamankaodzwierzat

21842a4125dfac4ddb81690ea5730094


Jesienne słońce przywodzi na myśl lepki, złocisty miód. Nie bez powodu pszczoły uznawane są za jedne z najbardziej solarnych zwierząt w świecie symboli. Nie dość, że produkują ambrozję, to w dodatku same są miłośniczkami słonecznej pogody.
Według dawnych przekonań i wierzeń pszczoły to wysłanniczki ze świata bogów, które mają przypominać każdemu człowiekowi o tym, że świat jest pełen cudów, a codzienny trud może być nagrodzony słodkim jak miód szczęściem. Wystarczy tylko prawidłowo korzystać z własnych zasobów energetycznych: bacznie pilnować harmonii między czasem poświęcanym na pracę, a tym na odpoczynek. Nie jest tak, jak się utarło w powszechnym mniemaniu, że pszczoły to pracoholiczki. Wręcz przeciwnie, to mistrzynie równowagi życiowej. Potrafią w pełni oddać się czynności zbierania pyłku, ale dokładnie z taką samą uwagą przykładają się do sjesty :). Genialna etyka pracy idzie w parze z umiejętnością relaksu i regeneracji.
Pszczoły nie tolerują żadnych sytuacji ekstremalnych. Jako Zwierzęta Mocy zjawiają się w naszym życiu, żeby skłonić nas do dokładniejszego przyjrzenia się codziennym czynnościom: czy przypadkiem nie poświęcamy obowiązkom zbyt dużo czasu kosztem nas samych i najbliższych, a może odwrotnie – uciekamy przed jakąkolwiek odpowiedzialnością i jesteśmy apatyczni, leniwi i zgorzkniali? Obserwując spokojne i oddane „tu i teraz” miodne owady można wiele zrozumieć i wprowadzić stosowne zmiany w życie, zmieniając je na lepsze.
Pszczoły to również zapowiedź pokonania trudności, małych jak i dużych problemów. To zapowiedź cudów, mimo beznadziejności sytuacji. Gdzie jest wola, jest i sposób – tak brzmi główna zasada pszczelego ducha.
Sam proces zapylania symbolizuje naszą naturę społeczną. Pszczoły dbają o swoją wspólnotę tak samo jak o siebie same. Uczą, że relacje rodzinne i te z bliskimi nam osobami są ważne i należy je pielęgnować. Pszczoła, jako Zwierzę Mocy zachęca do dodania swego głosu do zbiorowej świadomości i współudziału w podnoszeniu energii i wibracji świata.

Co również istotne w tym kontekście: pszczoły reprezentują Czakrę Serca: słodycz bezinteresownej miłości. W Hinduizmie były ulubionymi zwierzętami boga miłości Kamy.

Pszczoła jako Zwierzę Mocy pojawia się również w tradycji szamańskiej. Jest symbolem wytrwałości, płodności, sukcesu, obfitości, powodzenia, pracowitości i komunikacji.

Modlitwa do Pszczoły – Zwierzęcia Mocy:

„Skrzydlaty Duchu Słodyczy, Wzywam Cię!
Wskaż mi drogę przemiany i kreacji: ścieżkę prowadzącą od pyłku do najsłodszego miodu.
Naucz mnie rozpoznawać i smakować moc każdego miejsca. Rozświetlając drogę, nieś wraz ze mną tę energię, by kontynuować koło stworzenia.
Wskaż mi szlak pełen nadziei, przypominaj, że mogą osiągnąć to, co teraz wydaje mi się niemożliwe.
Przemycając łzy Bogów, przybliż mnie do mądrości ukrytej w pięknie.
Obłaskaw mnie lotem i blaskiem słońca, pasją, pracowitością i umiejętnością współpracy z innymi. Wzmacniaj we mnie siłę do ochrony domu i rodziny.
Może jeszcze wzniosę się z poziomu serca, szukając tego, czego potrzebuję i wrócę jeszcze raz, by przemienić doświadczenie w pokarm dla Duszy.
Duchu Pszczoły, wzywam Cię!”
Fot. Źródło: Pinterest 
#bee #bees #animalspirit #beespirit

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • annazadroza

    Piękna modlitwa. Miło mi Cię poznać, Szamanko, będę z przyjemnością do Ciebie zaglądać i zapraszam do siebie. Myślę, że łączy nas miłość do zwierząt. Pozdrawiam:)

  • szamankaodzwierzat

    Anno, dziękuję za dobre, ciepłe słowa :). Na pewno odwiedzę Twojego bloga :).

© Szamanka od Zwierząt i Roślin
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci